© Tüm Hakları Saklıdır | 02166600838

MASRAFLARIMIZ & İHTİYAÇLARIMIZ

Acilen güncellenen kira bedelimizi ödememiz için sponsor arayışındayız. Ciddi anlamda zor durumdayız.  Lütfen bizleri destekleyin. Direk mal sahibimizle iletişiminiz sağlanacak ve ödemeleriniz bizzat kendisine yapılacaktır. Katkılarınız ise sponsorlar kısmında web sitemizde online olarak yayınlanacaktır. Detaylar için hemen iletişime geçebilirsiniz. 02166600838

Nakit yardımı elden ya da banka havalesiyle kabul etmiyor sizlere fatura bilgilerimizi, mülk sahibi iletişim ve hesap bilgilerini paylaşıyoruz. Akabinde web sitemizde bulunan ulaşan yardımlar kısmında yaptığınız yardımı online olarak yayınlıyoruz. Tüm destekçilerimize ve takipçilerimize duyurulur.

 

MASRAFLARIMIZ

Masraflarımız. Her Eve Bir Kütüphane ailesinin giderlerini nasıl karşıladığı hususunda tarafımıza sıkça sorular soruluyor. Haklı olarak bizler bunu memnuniyetle karşılıyoruz. Öncelikle şunu belirtmek istiyoruz ki bu aile tamamen gönüllü olarak bu yola adım attı. Yani gelir elde etmek, bu yardım organizasyonundan para kazanmak gibi bir amacımız hiç bir zaman olmadı ve olmayacakta. Fakat giderlerimizin karşılanması için sponsorlara ihtiyacımız olduğu kaçınılmaz bir gerçek.

MASRAFLARIMIZ NASIL KARŞILANIYOR

Tarafımıza ulaştırılan yasaklı yayınlar, hasarlı kitaplar ve benzeri elektronik eşyalarla geri dönüşümden sağladığımız gelirlerimizle masraflarımızın bir kısmını karşılama fırsatı bulabiliyoruz. Fakat sürekliliği olmayan inişli çıkışlı bir fırsat. Geri kalan giderlerimizi ise aile üyeleri olarak kendi cebimizden karşılamak durumundayız. Bu bir duygu sömürüsü olarak algılanmasın. Biz öyle ya da böyle 4 yıla yakın süredir bu yardımları gerçekleştiriyor ve yapımızı ayakta tutuyoruz. Fakat destek görebilirsek çok daha fazla yardım gerçekleştirme fırsatımız olacağını biliyoruz. Özellikle şu son zamanda virüsten dolayı bir çok arkadaşımız işini kaybetti ve sanıyoruz ki yakın zamanda giderlere dayanacak gücümüz hiç kalmayacak. Umuyoruz ki bizleri duyar ve destek olma anlamında yanımızda olursunuz. Şimdi sizlere tüm ofis giderlerimizi net olarak aşağıda listeliyoruz. Sponsor olmanız durumunda sponsorlar kategorimizde sizin de adınızı ya da firma sahibi iseniz firma logonuzu yayınlıyor, Marka Konsept platformunda ise sizlere ücretsiz reklam alanı ve yayın hakkı tanıyoruz. Bu kadarla da kalmıyor, tüm sosyal medya sayfalarımızda sizlere sınırsız yer veriyoruz. Ayrıca kargo paketlerimiz, etiketlerimiz ve tanıtım broşürlerimizde de  sizler oluyorsunuz. Kısaca özetlemek gerekirse  sınırsız hak sahibi olduğunuz onlarca nokta mevcut.

YIL BAZINDA AYLIK ORTALAMA GİDER TABLOMUZ | MASRAFLARIMIZ

Ofis Kirası: 10.000 TL

Ofis Aylık Aidatı: 450 TL

Ofis Elektrik Gideri Ortalaması: 300 TL

Ofis Doğalgaz Gideri Aylık Ortalaması: 700 TL

Ofis İnternet & Telefon Gideri: Aylık 400 tl

Ofis Sarf Malzemeler Gideri ( Temizlik, peçete, kırtasiye vb.) 600 TL

Ofis Çay Kahve vb içecek giderleri: 3000 TL

Ofis Amortisman Gideri: 1500 TL

Kitap yardımı toplamak için kullanılan araç ve yol giderleri: 8000-11000 TL

Web Sitesi Bakım ve Güncelleme Masrafları: 700 TL

Gönüllülerimizle yemek hazırlamak için airfryer çok acil ihtiyacımızdır.

İHTİYAÇLARIMIZ | 

  • Ikea Kallax Kitaplık 8 bölmeli 2 adet (mümkünse beyaz renk) ( Çift taraflı kullanabildiğimiz için ikea talep ediyoruz. Farklı bir kitaplık modeli de olabilir. İkinci el ya da hasarlı olması sorun teşkil etmiyor.)
  • Masa üzeri abajur ya da tavan aydınlatması için armatür ihtiyacı 4 adet ( Işıklandırma hususunda perişan haldeyiz. Bu anlamda mümkünse aynı tip, gün ışığı rengi olan ampulleriyle beraber tedarik edilmesi bizi çok mutlu edecektir.)
  • Bilgisayar | Notebook Markası ya da yılı önem arz etmiyor. Çalışıyor olması önceliğimiz.
  • Kitap Bağışı | Türü fark etmeksizin tüm kitap çeşitlerine ihtiyacımız her daim bulunmaktadır.
  • Pencerelerimizin lastik kısımlarının yenilenmesi gerekiyor, çünkü iç Lastikkleri eski olduğu için ofisimizi ısıtmakta oldukça zorlanıyoruz. Bu durum gereksiz ısınma maliyeti getiriyor. Pencerelerimizin bir kısmını koli bandıyla bantlayarak önlem almaya çalıştık, fakat bu durumda da ofisi havalandırmak istediğimizde sıkıntı yaşıyoruz.
  • Dış kapı ihtiyacı. Ofisimizin dış kapısı çok eski olduğu için ofise soğuk hava sızdırıyor. Kapımızı da bantlayarak ve belirli bölümlerine sünger yapıştırarak önlem almaya çalıştık, fakat maalesef çözüm olmadı. 

Ayrıca tüm elektronik kullanmadığınız araç ve gereçlerinize talibiz. Giderlerimizi karşılamak adına böyle bir girişimde bulunduk. En azından bazı ihtiyaçlarımızı karşılayabileceğimize ve bizleri yalnız bırakmayacağınıza inanıyoruz. 🙂

Hesaplar ortada. Malumunuz sizlerin de gördüğü üzere aslında çok büyük giderlerimiz yok. Fakat gelirlerimiz de çok iyi değil. Diliyoruz ki bu kutlu, ışık saçan yolda sizlerin destekleri olursa çok daha fazla çocuğumuza ve gencimize kitap okumaları için destek sağlayabiliriz. Unutulmaması gereken en önemli husus, kesinlikle para yardımı kabul etmiyoruz. İhtiyaçlarımızın giderilmesi bizim için yeterli. Hepimiz çocuk olduk. hepimizin çocukları oldu ya da olacak ve hepimiz hep çocuk kaldık. Her ne kadar büyüsek dahi çocuk kaldık. İyi ki de çocuk kaldık. Çocukluğumuza borçluyuz bu aileyi. Hadi sizde bizlerden bir çocuk olun.

Sayfalarla Kalın

02166600838

Bitcoin Satın Al Dubai Bitcoin Yat Kiralama