© Tüm Hakları Saklıdır | 02166600838

SORULARINIZ & CEVAPLARIMIZ

SORULARINIZ & CEVAPLARIMIZ

SORU:    Nasıl kitap yardımında bulunabilirim?

CEVAP: Her eve bir kütüphane ve Her okula bir kütüphane projemize destek olmanızın dört yolu bulunmaktadır.

1)Sizlere ulaştıracağımız ihtiyaç dahilinde olan kitap listelerimizden dilediğiniz kitapları seçtikten sonra satın alarak bize ulaştırırsınız. Ayrıca yine projemizin içinde önem arz eden kitaplık, kumbara ve kitap günlüğü satın alarak yine bize kargo aracılığı ile ulaştırmanız projemizin diğer renklerine katkıda bulunacaktır. Bireysel yardımlarda kesinlikle para beklentimiz yoktur ve olmayacaktır.

2)Bu muhteşem, geleceğe yatırım projesine sponsor olarak yardımda bulunabilirsiniz.  Bunun için bir araya gelerek etraflıca sizlere kendimizi tanıtmak ve projemizin detaylarını sunmak isteriz.

3) Okullara ve benzeri kuruluşlara kitap yardımı faaliyetlerimiz için ikinci el okumadığınız kitaplarınızı bağışlayabilirsiniz.

4) Kullanım dışı elektronik geri dönüşüm eşyalarınızı bağışlayarak ofis giderlerimizi karşılamamıza destek olabilirsiniz. Kitap bağışlarınızı İstanbul içi adresinizden teslim alırken elektronik atık toplama hizmeti de sunmaktayız.

SORU: Gönderdiğimiz yardımlar nereye ulaştırılıyor? Yardımların ulaştırılıp ulaştırılmadığını nasıl kontrol edebiliyoruz?

CEVAP: Tarafımıza yardım amaçlı iletmiş olduğunuz tüm materyaller  öncelikli olarak tarafımızdan sisteme yazılı olarak kaydedilir. Web sitemizde “Ulaşan Yardımlar” kısmından gönderileri online olarak dilediğiniz zaman takip edebilirsiniz.

SORU: Gönderilen yardımların kayıtları nasıl muhafaza ediliyor?

CEVAP: Web sitemizde ulaşan yardımlar- ulaşan kitaplar bölümünde online olarak yayınlanıyor.

SORU: Gönüllü olarak bu projenin faaliyetlerine katılabilir miyim?

CEVAP: Evet katılabilirsiniz. Yakın zamanda hazırlanacak olan üyelik kart sistemimizle, geleceğin bilginlik projesinde siz de gönüllü olarak faaliyette bulunabilir ve bu ailenin büyümesinde bizimle beraber adım atabilirsiniz. Ayrıca haftanın 7 günü faaliyetlerine devam ettiren merkez ofisimizde bizimle beraber nefes alabilirsiniz. Yani hep beraber bu harika projeyi yürütebiliriz. 🙂

SORU: Her eve bir kütüphane projesi şu anda finansal giderlerini nasıl sağlamaktadır?

CEVAP: Bu proje bir avuç gönüllü kitap düşkünü insan tarafından gerçekleştirilmiş bir sosyal sorumluluk girişimidir. Tüm giderler kendi emeklerimiz, maddi ve manevi feragatlerimiz ile karşılanmaktadır… Bağışçılarımızdan tarafımıza iletilen elektronik geri dönüşümler de yükümüzü hafifletmek adına bize gelir katkısı sağlamaktadır.  Fakat genel giderlerimizin karşılanması adına sponsor arayışlarımız devam etmektedir.

SORU: Evimde bulunan eski kitaplarımı bağışlayabilir miyim?

CEVAP: Evet. Evinizde bulunan okumadığınız ya da okumayı düşünmediğiniz tüm kitaplarınızı bize bağışlayabilirsiniz.

SORU: Para yardımında bulunabilir miyim?

CEVAP: Kesinlikle tarafımızdan para yardımı kabul ve talep edilmemektedir. Fakat genel giderlerimizin karşılanması adına tarafınıza kira sözleşmesi, elektrik, su, telefon, internet, aidat ödeme bilgileri paylaşılmakta, sizler dilediğiniz gideri ilgili kuruma ödeyebilmektesiniz.

SORU:  Gönderilen yardımlar kötü niyete maruz kalabilir mi? Başka amaçlar için kullanılabilir mi?

CEVAP: Kitap Bağışı olarak ilettiğimiz kitaplarımızı “ Para ile satılamaz!” ibaresi ile kaşeleriz. Kitaplık, kumbara ve kitap günlüklerimiz de bu yöntem uygulanarak yardımın gerekli olduğu noktaya ulaştırılır. Bundan sonraki aşama yardımın ulaştığı kurum ya da kişinin sorumluluğunda olacaktır.

SORU: Yardımları ulaştıracağınız kişi ya da kurumları nasıl belirliyorsunuz?

CEVAP: Öncelikli olarak kişisel talepleri detaylı olarak inceliyoruz. Resmi kurumlardan alınmış fakirlik belgeleri, ailede çalışan nüfus azlığı, geçim şartlarının zorlukları, meskenlerin fiziki anlamda olumsuzlukları ve benzeri gibi bir çok kriter bu hususta bize yardımcı oluyor. Ayrıca mutlaka yardım yapılacak meskende keşif yapıyoruz. Okul ve benzeri kuruluşlardan gelen talepler ise sorgulama yapılmaksızın, resmi adres ve yetkili kişiye ulaştırılmak kaydıyla ikinci el kitap bağışı yapılacak yerler listesine dahil ediliyorlar.

 

SORU:  Yardım gerçekleştirildikten sonra destek vermeye devam ediyor musunuz?

CEVAP: Kütüphane yardımı yaptığımız çocuklarımız ve gençlerimiz kitapları okuyarak özetlerini 1 yıl içerisinde kaleme alarak bize ulaştırmak zorundalar. Aksi takdirde kütüphaneleri geri alıyoruz. Çünkü kütüphaneleri teslim ederken hediye etmediğimizi belirtiyor ve yardımın tamamını karşımızda ki kişilere zimmetliyoruz. Eğer kitap dostlarımız özetlerini çıkarmış olurlarsa bir sonra ki yıl, diğer yardım ulaştırdığımız kitap dostları ile kendi kitaplarını takas yapabiliyorlar. Kargo ücretlerini ise biz karşılıyoruz.. Takas işlemlerinin uygunsuzluğu durumunda ise yeni kitap takviyesinde bulunuyoruz. Yani bir kereye mahsus yardımı ulaştırıp sonra yeni ufuklara yol almak gibi bir niyetimiz bulunmuyor. Okul ve benzeri kurumlara yapılan yardımlarda ise sıralamaya göre ikinci ya da üçüncü bir takviye söz konusu olabiliyor.

SORU:  Yardımlarımızı hangi adrese kargo ile ulaştırmamız gerekiyor

CEVAP: Yardımlarınızı aşağıda paylaşacağımız müşteri numarası ile kargo aracılığıyla iletebilir ya da kendiniz ofisimize gelerek teslim edebilirsiniz. PTT Kargo ile gönderimlerde %50 indirimimiz bulunuyor. Bütçeniz kargo ücretini ödemeye yeterli ise bizleri aramadan yardımlarınızı gönderebiliyorsunuz. Eğer bütçeniz yoksa bizimle mutlaka iletişime geçtikten sonra kargo gönderimi yapınız. Çünkü bizim de kargo ücretini karşılayacak bütçemizin olmadığı zamanlar çokça olabiliyor. İkinci el kitap yardımlarınız için ise bu seçeneğe ilaveten İstanbul genelinde adresinizden imkanlarımız elverdiği sürece kitapları teslim alabiliyoruz.

SORULARINIZ & CEVAPLARIMIZ sayfamızda eksik bulduğunuz hususları lütfen bize info@herevebirkutuphane.com adresinden iletiniz. SORULARINIZ & CEVAPLARIMIZ sayfamız bizim için hayati anlamda önem arz ediyor. SORULARINIZ & CEVAPLARIMIZ sayfamızı oluştururken sizlerin açısından konuyu değerlendirmek için elimizden geleni yaptık, fakat yeterli olmadığımız hususlarda her daim eleştiriye ve önerilere açık olduğumuzu belirtmek isteriz. Saygılarımızla

Sayfalarla kalın….

Bitcoin Satın Al Dubai Bitcoin Yat Kiralama