© Tüm Hakları Saklıdır | 02166600838
In Sponsor

Sponsor Arayanlar

Sponsor Arayanlar

Sponsor arayanlar arasında Her Eve Bir Kütüphane olarak sanıyoruz ki birinci sıradayız. Sponsor arayanlar sponsor bulmak için büyük çaba gerektiğini bilirler. Biz o çabanın en uç noktasını deneyimledik. Sonuç? Tabi ki sponsor bulamadık 🙂

Sponsor Arayanlar Başlığını Neden Attık? 

Sponsor arayanlar başlığını atma gereği duyduk. Çünkü bunun en büyük sebebi belki bir gün her hangi bir kurumun sponsor olmak için google arama motorunda konuyu dile getirmesi seçeneği oldu. Malum bir sponsor ararken, onlar da sponsor olmak için aramaya koyulabilir diye düşündük. Peki biz ne için sponsor arıyoruz? Buyrun detaylara.

Her Eve Bir Kütüphane ekibinin iki yolu bulunuyor. Birinci yol, ikinci el, okunmuş ve ihtiyaç duyulmayan kitapları toplayarak Türkiye geneli ihtiyacı olan kurum ya da kuruluşlara iletmek. Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz yardımlarımızı okullara ulaşan yardımlar kısmından inceleyebilirsiniz. Peki bu projede yıllık kitap bağışı hedefimiz nedir?

Sponsorluk

Yıllık kitap bağışı hedefimiz

Yıllık kitap bağışı hedefimiz 2019-2020 yılı için 125.000 adet.Bu rakamın çok daha üstüne çıkmamız mümkün fakat gerek fiziki gerek finansal şartlardan ötürü bu hedefe ulaşacağımıza inanmıyoruz. Peki yıllık ofis maliyet tablomuzun sonuçları neler oluyor? Her eve bir kütüphane ekibinin ofis masrafları ve sabit giderleri yıllık 38.000 – 65.000 tl arasında değişiyor. Bu giderlerimiz genel anlamda sponsor kurumlardan tarafımıza ödeme yapılmadan karşılanabilir cinsten. Ekip olarak bu projeden gelir elde etme amacı gütmüyoruz. Bu durumdan ötürü tüm giderlerimiz sponsor olarak kuruma tüm şeffaflığıyla açılıyor. Ödemelerle alakalı bilgi paylaşımları yapılıyor ve sponsor firma yükümlüklerini yerine getiriyor. Fatura sponsorluğu, kira sponsorluğu, çay- kahve ve benzeri gıda sponsorluğu gibi bir çok seçeneğimiz mevcut.Tabi ki aynı anda birden fazla sponsor firmanın destek sağlaması da mümkün.Örneğin bir sponsor sadece elektrik faturamızı ödeyebilir, bir diğeri çayımızı kahvemizi alabilir, bir diğeri su faturamızı ödeyebilir gibi. Sponsor olmak istiyorum diyen tüm gönüllü yardımseverler bu yazımızı okuduğunda inanıyoruz ki bizlere ellerini uzatacaklardır.

Sponsor arayanlar içerisinde parlayan bir yıldız olmaya devam ederken ikinci seçeneğimizi de hemen açıklamak istiyoruz. Her Eve Bir Kütüphane projesinin asıl amacı, durumu olmayan ailelerin çocuklarına kütüphane yardımında bulunmak. Kütüphane yardımının içerisinde bir adet kitaplık, 60 adet yaş grubuna uygun sıfır kitap, bir adet para biriktirme alışkanlığı kazanmaları için kumbara ve bir adet okudukları kitapların özetlerini kaleme alacakları harika bir günlük.

SPONSOR ARAYANLAR BİR YANA OLANLAR BİZİ LÜTFEN DİNLESİN

Şimdi düşünün ki size tüm bu paketi ulaştırdık. Öncelikli olarak ailenize her şeyi zimmetliyoruz. Akabinde bir de sözleşme yapıyoruz. Üniversite eğitiminiz tamamlana kadar bu yardımımız devam ediyor. Her yıl sizden eski kitaplarınızı alıyor, size yeni kitaplarınızı hediye ediyoruz. Eski kitaplarınızı da ihtiyacı olan kurum ve kuruluşlara bağış olarak ulaştırıyoruz. Üniversite eğitiminizi tamamlayıp işe başladıktan sonra siz de aynı şekilde bir kişiye aynı desteği sağlıyorsunuz. Amaç burada gerçek  kitap dostluğu ve geleceğe dönük ulusal bir desteğin sağlanmasını sağlamak. Eğer üniversiteyi okumamaya karar verirseniz, lise son sınıfa kadar yardımlarınız devam ediyor, sonrasında kesiliyor. Peki bu ikinci yolun bütçesi nedir? Ofis ve genel giderler yine yukarıda bahsettiğimiz gibi 38.000 – 65000 tl civarı Fakat projenin ikinci bölümünde hedef 1000 kütüphane ve bu gerçekten ciddi bir maliyet. 1000 Kütüphanenin masraflarını toparladık ve karşımıza çıkan rakam 600.000 tl civarı oldu. Tabi ki sizlerden böyle bir meblağ yardımı isteyemeyiz. Fakat ortalama 600 tl olarak hesapladığımız kütüphane masraflarını adetli olarak karşılayabilirsiniz.

 

Sponsor arayanlar ve sponsor bulmak isteyenler

Sponsor arayanlar şu anda anladı ki bizden kimseye sponsorluk anlamında bir fayda söz konusu değil. Fakat sponsor olmak isteyenler anlamıştır ki bizden daha iyi bir proje bize göre yok. O vakit sponsorluk için lütfen bizimle iletişime geçin. Sayfalarla kalın…

02166600838

Bitcoin Satın Al Dubai Bitcoin Yat Kiralama